Nasza oferta

Praktyki i co dalej

Wielu studentów podczas swoich praktyk w Polsce zaczyna zastanawiać się, jakie ewentualnie mieliby szanse na stałe zatrudnienie w naszym kraju.

W dużych miastach Polski nie trzeba znać języka polskiego, aby móc znaleźć stałą pracę. Polska ma dynamicznie rozwijający się rynek pracy, a obecność międzynarodowych korporacji z wielu branż sprawia, że możliwości zatrudnienia cudzoziemców są naprawdę duże. Polska może pochwalić się niskim bezrobociem, a w dużych miastach takich jak Kraków i Warszawa jest ono praktycznie bliskie zeru. Dodatkowo również coraz więcej polskich firm chętnie zatrudnia obcokrajowców, w związku z czym społeczność expatów w Polsce zwiększa się z każdym rokiem.

Praktyki odbyte w ramach programu Erasmus+ są pierwszym krokiem, po którym część studentów decyduje się na poszukiwanie regularnego zatrudnienia poza swoim krajem ojczystym.

Pozostanie w Polsce po praktykach studenckich i regularne zatrudnienie wiążą się oczywiście z dopełnieniem wielu formalności, jednak dzisiaj, jest to już dużo prostsze niż jeszcze parę lat temu.

Jeśli masz pytania, związane z tym zagadnieniem, zapraszamy do kontaktu.